PPC štúdia

Prípadová PPC štúdia stránky MojKalendarik.sk, ktorej sme pomohli nastaviť efektívnu reklamnú kampaň v Google cielenú na konverziu.

Prípadová PPC štúdia portálu: MojKalendarik.sk

Na portáli MojKalendarik.sk bola úspešne zrealizovaná SEO optimalizácia, aj vďaka ktorej sa portál zobrazuje v Google na mnohé frázy a kľúčové slová na popredných miestach. Portál mal však ešte stále záujem zvýšiť formou reklamy svoj počet aktívnych užívateľov. Denný rozpočet na reklamu bol stanovený na 3 € a reklama sa mala zobrazovať počas celého dňa ľudom hovoriacim slovenským a českým jazykom.
Na základe zadania sme spravili analýzu fráz a kľúčových slov na ktoré sa portál zobrazuje na prvých troch pozíciách v Google, pretože tieto pozície získavajú väčšinu preklikov. Týmto spôsobom sme našli medzi kľúčovými slovami priestor, ktorý by portál mohol obsadiť. Následne sme zadefinovali slová, ktoré by mali spúšťať reklamu a pre zvýšenie prekliku (CTR) aj vylučujúce slová. Na základe cielených slov sme samozrejme navrhli aj vhodné reklamné texty.
Pre sledovanie výkonnosti reklamy sme zadefinovali ako cieľ reklamnej kampane konverziu, v našom prípade úspešnú registráciu do kalendára a následné prihlásenie. Pomocou tejto metriky vie zadávateľ presne cenu jednej registrácie. Samozrejme, aby cena bola čo najnižšia, celý proces sa optimalizuje. Typy konverzie v závislosti od cieľu môžu byť rôzne, napríklad zrealizovanie nákupu v eshope, prihlásenie sa k odberu noviniek, stiahnutie aplikácie, atď.

Reklamná kampaň: Menštruačný a ovulačný kalendár pre modernú ženu

Slová, ktoré najlepšie vystihujú ciele reklamy: "menstruacny kalendar", "menštruačný kalendár", [menstruacny kalendar], [menštruačný kalendár], [menstruacny kalendar online], [menštruačný kalendár online]
Slová, pri ktorých sme reklamu nechceli zobrazovať: always, antikoncepcia, astro, diva, download, escapelle, injekcia, injekcia, injekcie, login, novynette, pepino, pohárik, stiahnuť, tabletka, vytlačiť, výpočet
 • Menštruačný kalendár : Nepamätáš si poslednú menštruáciu? S kalendárikom sa ti to už nestane!
  www.MojKalendarik.sk/kalendar
 • Menštruačný kalendár : Zaznač si všetky potrebné údaje a maj ich vždy a všade pri sebe!
  www.MojKalendarik.sk/kalendar
 • Menštruačný kalendár : Maj všetky údaje vždy a všade so sebou. Používanie zdarma!
  www.MojKalendarik.sk/kalendar
 • Menštruačný kalendár : Online menštruačný kalendár. Registrácia a používanie zadarmo!
  www.MojKalendarik.sk/kalendar

Reklamný text portálu MojKalendarik.sk sa zobrazil na prvej pozícii

Ako môžete vidieť na obrázku, reklama na kalendár sa zobrazuje na prvej pozícii. Pre zvýšenie prekliku (CTR) sme zadefinovali takzvané „sitelinks“, ktoré smerujú návštevníka priamo do sekcie, ktorá by ho mohla zaujímať. V tomto prípade na podstránku zaoberajúcu sa informáciami o menštruácii, ovulácii, prípadne na registračný formulár. Efektívne je tiež použitie remarketingu, kedy cielime špeciálnu reklamu priamo na ľudí, ktorí už na našu reklamu klikli. Tento spôsob je hlavne efektívny pre eshopy, pretože vedia tak osloviť zákazníka, ktorý prerušil proces nákupu.
V prípade, že máte záujem o podobnú kampaň, neváhajte a kontaktujte nás pre získanie bližších informácií a cenovej ponuky.

Ak sme Vás zaujali, dajte o nás prosím vedieť. Ďakujeme!

Facebook Twitter Google+ Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email